adres: ul. Zamiany 12, 02-786 Warszawa mail: sklep@rowery.com.pl tel: (22) 644-29-02 fax: (22) 644-29-08 Godziny otwarcia: pn-pt: 11-19; so: 10-14

Co nowego?

ABC serwisu i konserwacji amortyzatorów

dodano: 10 listopada 2019

Współczesne rowery są wyposażone w zaawansowane systemy amortyzacji. Zarówno w przypadku amortyzatorów przednich oraz damperów, producenci zalecają częste ich kontrolowanie i wykonywanie co rocznych przeglądów. Wiele sklepów rowerowych nie prowadzących serwisu amortyzatorów, często ,,zapomina” poinformować szczęśliwego nabywcę o konieczności ich regularnego serwisowania. Często spotykamy się z przypadkami zatarcia lub innego uszkodzenia już w 2-3 letnich amortyzatorach. Klienci wręcz mówią, że nikt ich o tym nie informował albo sprzedawca mówił, że jak działa to lepiej nie rozbierać. Nic bardziej mylnego. Dla nas serwis amortyzatora to nie tylko wymiana oleju, choć takie podejście można spotkać w wielu serwisach rowerowych. Przy przeglądzie amortyzatora warto wymienić uszczelki w tłumikach i komorze powietrznej, zweryfikować i ewentualnie wymienić uszczelki zbierające aby bez obaw przejeździć kolejny sezon bez przykrych niespodzianek…  Regularne przeglądy amortyzatora gwarantują jego bezawaryjną pracę oraz wydłużają jego życie.
Producenci amortyzatorów i rowerów zalecają taki serwis co 6-12 mc.
Znalezione obrazy dla zapytania fork service

Najlepszą porą na przeprowadzenie takiego serwisu jest jesień i zima, kiedy serwis nie jest tak oblegany. W sezonie z racji dużej ilości przyjętego sprzętu, czas oczekiwania na serwis może u nas wynosić ok 2 tygodnie.

 

Pełen przegląd obejmuje kontrolę pracy, rozbieranie całości, czyszczenie i odtłuszczanie, kontrolę podzespołów wewnętrznych wraz z ew. regulacją, wymianę oleju, uszczelek wewnętrznych, montaż i sprawdzenie pracy amortyzatora. Do prac wykorzystujemy fabryczne oleje i części przewidziane do użycia podczas serwisu przez producenta.

Serwisem amortyzatorów zajmujemy się od 2000r. kiedy zostaliśmy dystrybutorem Manitou na Polskę. Od tego czasu na co dzień zajmujemy się serwisem amortyzatorów przednich oraz damperów.

Na co dzień wykonujemy serwis amortyzatorów i damperów następujących marek:
Fox, Manitou, RockShox, SR Suntour, RST, X-Fusion…

Cena podstawowego przeglądu amortyzatora tylko do końca listopada już od 59zł. O szczegóły pytaj serwisanta.

Więcej informacji telefonicznie pod nr  22 644 29 02 wew 206 lub mailowo sklep@rowery.com.pl

Znalezione obrazy dla zapytania serwis damper fluidZnalezione obrazy dla zapytania fork service

Zapraszamy do naszej zimowej przechowalni rowerów …więcej