adres: ul. Zamiany 12, 02-786 Warszawa mail: sklep@rowery.com.pl tel: (22) 644-29-02 fax: (22) 644-29-08 Godziny otwarcia: pn-pt: 11-19; so: 10-14

dodano: 23 sierpnia 2018

Czas na nowe oświetlenie

Cena:

Nadchodzi pora roku w której wszyscy rowerzyści powinni pomyśleć o właściwym oświetleniu. Zarówno ze względu na swoje bezpieczeństwo jak i komfort jazdy. Rynek rowerowy jest bardzo dobrze zaopatrzony w różnego typu oświetlenie. Obecnie tradycyjna żarówka prawie w całości została wyparta przez technologię LED. Coraz powszechniejszym stają się lampy akumulatorowe ładowane np. przez USB.

Jaką lampę wybrać?

Znalezione obrazy dla zapytania lampa rowerowa ledZnalezione obrazy dla zapytania Prox taurusZnalezione obrazy dla zapytania lampa rowerowa ledZnalezione obrazy dla zapytania Prox ledZnalezione obrazy dla zapytania Prox feniks

 

Lampy przednie.
W przypadku przedniej lampy musimy się zastanowić czy ma ona tylko sygnalizować naszą obecność, czy również oświetlać drogę. W pierwszym przypadku wystarczą małe lampki z jedną lub dwoma standardowymi diodami LED. Jeśli zamierzamy częściej jeździć po zmroku w warunkach miejskich, to wystarczą lampy o jasności ok. 100-200 lumenów. Dla amatorów nocnej jazdy w terenie powinno to być powyżej 200 lumenów. Obecnie coraz popularniejsze stają się lampy 500 lumenów a niektóre nawet powyżej 1000 lm. Najmocniejsze lampy posiadają przeważnie zewnętrzny akumulator o dużej pojemności.

Znalezione obrazy dla zapytania knog display

Często ważniejszym czynnikiem niż sama moc jest barwa, a przede wszystkim właściwe rozproszenie snopa światła. Bardzo mocna lampa, która świeci tylko punktowo nie zda się na wiele. Dlatego przed zakupem warto wybrać się do sklepu (najlepiej już po zmroku) aby przetestować lampę pod kątem jej właściwości i funkcji. Z naszego doświadczenia możemy podpowiedzieć, że dużo klientów przychodzących do nas po oświetlenie o dużej mocy (np. 500 czy 700 lm), po sprawdzeniu, dochodzi do wniosku że lampa słabsza, ale bardziej rozpraszająca jest lepszym wyborem. Ważnym czynnikiem jest również fakt, iż mocna lampa pobiera więcej prądu co skutkuje szybkim rozładowaniem akumulatora.

Innym bardzo ważnym czynnikiem jest długość świecenia dla różnych mocy. Co nam da bardzo mocna lampa jeśli znacząco obniży to czas świecenia, a co jest z tym związane, uniemożliwi nam jazdę?
Lampy posiadają przeważnie kilka trybów świecenia oraz regulację jasności, a czasami kąta rozproszenia. Inną ważną rzeczą jest kontrolka stanu pojemności akumulatora lub przynajmniej niskiego poziomu naładowania (rezerwy).

Podobny obraz

Lampy tylne.
Tak jak i w przypadku lamp przednich, w tylnych lampkach też możemy spotkać zasilanie bateryjne lub akumulatorowe. Większość lamp posiada minimum trzy tryby pracy. Często można spotkać lampy nawet z 6-8 funkcjami. Najmocniejsze tylne lampy potrafią emitować światło o jasności przekraczającej nawet 100 lm.

Znalezione obrazy dla zapytania knog led blinder

Zarówno w przypadku mocnych lamp przednich jak i tylnych należy pamiętać aby odpowiednio ustawiać kąt lampy aby nie razić innych uczestników ruchu.

Znalezione obrazy dla zapytania mactronic citizenZnalezione obrazy dla zapytania bicycle lamp led infini

Obecnie posiadamy w naszym sklepie asortyment ponad 50 rodzajów lamp firm takich jak Mactronic, Moon, Prox, Sigma, Knog, Pulsar, AXA, Infini…  Serdecznie zapraszamy. Doradzimy jaką lamę wybrać, pokażemy różnice między poszczególnymi modelami.

Znalezione obrazy dla zapytania Prox led

Znalezione obrazy dla zapytania ustawianie lamp rowerowych

Cennik i specyfikacja rower SCOTT 2019 …więcej